- Portré
- Találatok: 6542
Serényi Zsolt - A tetovált séf: „A minél több embert elérő minőségi gasztronómiában hiszek”

Rövid idő alatt húszezer like-ot kapott a facebookon Serényi Zsolt – A tetovált séf, aki éttermek koncepciójának kialakításával foglalkozik, a barbecue a mániája, és szerinte 2015 a műfaj indulóéve lesz itthon. Vízilabdázott, és kipróbált sok mindent a vendéglátásban, tetoválásainak mindegyikét pedig feleségének köszönheti. A Terminal Étterem és Bár új konyhafőnökével beszélgettünk barbecue-ról és az egyszerűség diadaláról.


















Új szakmai elnököt kapott a Magyar Cukrászok Országos Ipartestülete. Horváth Ferenctől nem idegen a szakmai szervezeti élet, hiszen tíz éve tagja az elnökségnek. A szakmai képviselet mögött persze nagy múlt is áll: számos díjat nyert, több üzletet vezet, az ő nevéhez fűződik az angol típusú tortadíszítés hazai meghonosítása, és úgy tűnik cukrászdinasztia-alapító is.
Sok kislány álma, hogy szakács legyen. Küsmödi Zsanettnek, a Relais&Chateaux Hertelendy Kastély séfhelyettesének ez sikerült. Tudatosan készült a szakmára, elvégezte a szakácsiskolát, majd nyári szünetekben a zalakarosi fürdő konyháiban a mosogatástól a konyhai kisegítőig minden munkát kipróbált. De ahogy mondja, „nem volt valami kellemes, de lentről kell kezdeni”.
A Costes, az Onyx és a Borkonyha után itt a negyedik magyar Michelin-csillag: a budai hegyvidéki kis bevásárlóközpontban található Tanti kapta meg a gasztronómiai elismerést. A tavaly augusztusban megnyílt hely értékelésben a nagyszerű konyhát és az egyszerű konyhaművészetet emelték ki.